Recepturowe krople do oczu z atropiną (0,01%) do długotrwałej terapii krótkowzroczności u dzieci (zalecenia dla farmaceutów)

Terapia niskimi dawkami atropiny (krople o stężeniu 0,01%) wydaje się być bardzo efektywna przy spowalnianiu rozwoju krótkowzroczności u dzieci. Na rynku brakuje preparatu gotowego o stężeniu 0,01%, tak więc roztwór musi być sporządzany w aptece jako lek recepturowy. W artykule zostały omówione problemy, z jakimi może spotkać się farmaceuta wykonujący lek. Poruszono kwestie wyboru jednodawkowych opakowań oraz czterech różnych metod przygotowania preparatu, z uwzględnieniem zalet i wad każdej z nich. W artykule zwrócono także uwagę na trudne decyzje, które muszą być podjęte przez farmaceutę, gdy kwestie ekonomiczne mogą niekorzystnie wpływać na jakość leku.

Wyświetl

Aleksandra Sych, Monika Gajewska, Małgorzata Sznitowska, Andrzej Grzybowski ,”Recepturowe krople do oczu z atropiną (0,01%) do długotrwałej terapii krótkowzroczności u dzieci”, artykuł opublikowany w czasopiśmie “Farmacja Polska” nr 8 / 2018

Menu